KULTÚRA OBCE · Hrhovské čudá a zábaviská

Dnes je štvrtok 29.02.2024

Hrhovské čudá a zábaviská 2005

ilustračné foto

Tohtoročný, v poradí už III. ročník „Hrhovských čúd a zábavísk“ je nenávratne za nami. Aj napriek počasiu, ktoré nám tento rok veľmi neprialo, sa „čudá“ najmä vďaka výbornej nálade všetkých prítomných vydarili.

V sobotu ste si mali možnosť pomerať sily v kosení, v manželskom trojboji a napokon aj pretekom podomácky zhotovených traktorov. Aj napriek nepriaznivým podmienkam, ktoré nám pripravil dážď sa súťažiaci nevzdávali a boli plný elánu a dobrej nálady. Ani psíkov z Agility klub Bart, počasie neodradilo a predviedli nám krásne kúsky na čele so svojimi majiteľmi. Aj deti nám predviedli svoj talent maľovaním na plot, ktoré si môžeme pozrieť pri prechádzke obcou.

ilustračné foto

Sobotňajší deň sa spájal aj s pokusom o zápis do Guinessovej knihy rekordov. Tento rok sme si vzali na mušku zhotovenie najväčšej drevenej stoličky na svete, na ktorú sa prišli pozrieť aj minister kultúry F. Tóth, poslanci J. Malchárek a Ľ. Lintner. Aj napriek tomu , že stolička meria vyše 10 metrov, v knihe rekordov sa napokon neocitne. Nanešťastie sme zistili, že nám chýba k vytúženému rekordu hodný kus – o dva metre vyššiu stoličku majú údajne v Anglicku. Takže v Guinnessovej knihe je zatiaľ len megalyžička, ktorá je ako pútač pri hlavnej ceste. Ale nič to, my veríme a budeme sa o to zo všetkých síl snažiť ( a dúfame, že nám pri tom všetci pomôžete), že na budúci rok vymyslíme niečo, s čím sa nám to určite podarí!

Nedeľňajším popoludním nás sprevádzali folklórne súbory z celého okolia a zlatým klincom programu bolo vystúpenie finalistov Superstar, Samuela Tomečka a Petra Končeka. V podvečer vystúpila skupina Desmod, ktorá rozprúdila krv a roztancovala všetkých prítomných, deti i dospelých.

Mali ste možnosť pochutnať si na domácom chlebíku rovno z rozpáleného pekárnika, ktorý Vám napiekli šikovné hrhovské gazdinky.

A čo dodať na záver?? ...veríme, že budúcoročný IV. Ročník Hrhovských čúd a zábavísk bude ešte úspešnejší a zábavnejší, a že sa všetci spoločne budeme podieľať na prekonaní jedného z Guinnessových rekordov. A aký to bude.....nechajme sa prekvapiť!! Čo už s istotou vieme povedať je, že sa máte na čo tešiť, lebo obec má už teraz zabezpečené zdroje na zrealizovanie tohto podujatia vo výške 200 tisíc korún mimo obecného rozpočtu. Vystúpiť príde 1 špičková slovenská kapela a o pozvaní k nám do Spišského Hrhova sa rokuje s Anetou Langerovou, Jaromírom Nohavicom a s Luckou Bílou. A kto z nich nám nakoniec zaspieva? To sa ešte uvidí, ale isté je, že to bude skvelá show!!!

Fotogaléria - Hrhovské čudá a zábaviská 2005